UFC 278 Резултати и акценти: Edwards KOs Usman

UFC 278

UFC278 се проведе тази вечер от Vivint Arena в Солт Лейк Сити, Юта, а ММА новините ви отразяват с всички резултати и акценти!

Основното събитие видяКамару Усманопит за шеста защита на титлата си в полусредна категория в реванш сЛеон Едуардс. Докато съ-главното събитие включваше двубой в средна категория между Paulo Costa и Luke Rockhold.

На друго място в основната карта, José Aldo се опита да спечели четвърта поредна победа срещу нарастващата перспектива в категория петел Merab Dvalishvili.

Можете да видите всички акценти и резултати от UFC 278 по-долу!

Ранни предварителни акценти на картата

Виктор Алтамирано победи Даниел Силва

Виктор Алтамирано го направи в първия рунд с технически нокаут на Даниел Да Силва в този двубой в категория муха. Хванете финала по-долу.

Amir Albazi победи Франсиско Фигередо

В тази битка в категория муха, Amir Albazi спечели победа със задушаване в първия рунд над Francisco Figueiredo. Хванете подаването по-долу.

Основни акценти на картата

Тайсън Педро победи Хари Хънсъкър

Австралиецът Тайсън Педро отне малко повече от минута за TKO Harry Hunsucker в този сблъсък в полутежка категория. Хванете акцентите по-долу.

Lucie Pudilova победи У Янан

Lucie Pudilova спечели доминираща победа с технически нокаут над Wu Yanan в тази битка за жени в категория петел.

Първият рунд видя, че Пудилова упражнява доминацията си в граплинг, като получава тейкдаун и опит за удар с ръка. След това във втория рунд Пудилова отново свали Янан, върна я назад и я изправи, преди да нанесе серия жестоки удари с лакти, които принудиха рефера да се намеси. Хванете финала по-долу.

Мераб Двалишвили победи Хосе Алдо

Merab Dvalishvili вече спечели последните си осем, след като си осигури победа с единодушно съдийско решение над José Aldo в тази битка в категория петел.

Първият рунд видя, че Алдо отблъсква многобройни опити за тейкдаун от Двалишвили, преди дуото да влезе в дива размяна към края на рунда. Във втори рунд Двалишвили безмилостно преследваше тейкдаун, но защитата на Алдо от тейкдаун издържа. В третия рунд Двалишвили продължи да набира темпото и да търси тейкдауни, като Алдо не успя да унищожи никакво нарушение. Хванете акцентите по-долу.

Пауло Коста победи Люк Рокхолд

В съ-главното събитие Paulo Costa го направи с единодушно съдийско решение в тежка, двустранна война с Luke Rockhold.

Първият рунд видя, че Коста хвърля няколко бомби в началото, преди да свали Рокхолд, но американецът се изправи, за да нанесе няколко тежки удара с крака. Втори рунд видя Коста и Рокхолд да вървят напред-назад, разменяйки брутални удари, преди действието да бъде спряно за удар в слабините от Коста. Когато двубоят се поднови, Коста нанесе няколко унищожителни ритници по тялото на Рокхолд, който очевидно страдаше.

В един див, напред-назад рунд трети, неуспешен опит за тейкдаун от Рокхолд видя Коста да му върне гърба, но американецът успя да спечели челна позиция в предсмъртните моменти, когато разтри окървавеното си лице върху Коста. И след като резултатът не му допадна, Рокхолд обяви, че се оттегля от ММА в интервюто си след двубоя. Хванете акцентите по-долу.

Леон Едуардс победи Камару Усман

В една от най-сензационните неприятни победи на всички времена, Леон Едуардс спечели нокаут в последната минута на Камару Усман, за да спечели титлата в полусредна категория.

Първият рунд видя, че Едуардс забележително получи тейкдауна и взе гърба на Усман, преди да опита задушаване отзад. Във втори рунд и двамата бойци успяха да нанесат няколко тежки удара, като Usman получи тейкдаун късно.

Рунд три беше доминиращ за Usman, който свали Edwards на два пъти и го върна. Едуардс за кратко надделя над размяната на граплинг в четвъртия рунд, но Усман отговори с тейкдаун и доминираше до края на рунда.

В петия рунд Усман продължи своята граплинг доминация и изглеждаше, че върви към победата, но с малко повече от минута до края Едуардс отприщи перфектен хедкик, за да нокаутира удивително шампиона. Хванете акцентите по-долу.

Основна карта на UFC 278

Главно събитие - Среща за титлата в полусредна категория: Леон Едуардс победи. Камару Усман чрез KO: R5, 4.04

Съвместно главно събитие – Среща в средна категория: Paulo Costa победи Люк Рокхолд с единодушно съдийско решение (30-27×3)

Битка в категория петел: Мераб Двалишвили победи. Хосе Алдо с единодушно съдийско решение (29-28×2, 30-27)

Женска битка в категория петел: Lucie Pudilova победи У Янан чрез технически нокаут: R2, 4.04

Полутежка категория: Тайсън Педро победи Хари Хънсукър чрез технически нокаут: R1, 1.05

Предварителна карта

Битка в тежка категория: Marcin Tybura победи Александър Романов със съдийско решение с мнозинство (29-28×2, 28-28)

Лека битка: Jared Gordon победи. Леонардо Сантос с единодушно съдийско решение: (30-27×3)

Двубоят в категория перо: Шон Уудсън срещу Луис Салдана завършва наравно (29-27, 27-29, 28-28)

Среща в полусредна категория: Ange Loosa победи. Ей Джей Флетчър с единодушно съдийско решение (29-27, 29-28×2)

Ранна предварителна карта

Среща в категория муха: Amir Albazi победи Франсиско Фигейредо чрез събмишън: R1, 4.34

Среща в категория петел: Aoriqileng def. Джей Перин с единодушно съдийско решение (29-28×3)

Среща в категория муха: Виктор Алтамирано победи Даниел Да Силва с технически нокаут: R1, 3.39